Форум за телевизията такава каквато е

Plasma vs. LCD

LCD, Plasma, HDTV и прочие

Plasma vs. LCD

Мнениеот celio » Нед Ное 25, 2007 11:15 pm

решил съм за нова година да си направя един малък подарък и по-точно да си зема нов телевизор :) дотук добре

оферти не липсват и с финансите ще се оправиме някак си но много се чудя какъв да избера като тип не като марка

Ходих няколко пъти до технополис и там има голям избор с това се почнаха и проблемите, затова искам да задам няколко въпроса

Плазмените като качество на образа повече ми харесват, но тука един приятел ми каза че всичко си зависело от качеството на сигнала и поради факте че са по скъпи, продавачите от магазините изкуствено пускат на по скъпите телевизори по добър сигнал.

доколко това е вярно?

Аватар
celio

Мнениеот admine » Пон Ное 26, 2007 1:36 pm

Плазмените телевизори имат значително по голям разход на ток , човек трябва да внимава да не заспи пред телевизора ,
че ще си проспи парите

:)
Memento mori, homine, quia pulvis est et in pulveris reverteris
Home sweet home
Аватар
admine
Site Admin

Мнениеот gonzo » Пет Дек 14, 2007 1:27 am

едит приятел си взе скоро 32" LCD телевизор SAMSUNG LE-32R5BD
голяма красота няма нищо общо с нормалните телевизори
Аватар
gonzo

Мнениеот diditu » Чет Дек 20, 2007 1:25 am

като качесвто поред мен плазмените значително надминават LCD тата но за разхода на енергия за съжаление нищо не мга да кажа :cry:
Аватар
diditu

Плазмената технология е незаменима

Мнениеот artinizis » Пон Мар 02, 2009 9:35 pm

Мога да опровергая твърденията ви че плазмата харчи много чудовищно и т.н. .Това твърдение е старо мога да го докажа ето тук се вижда ясно че Плазмените телевизори консумират в пъти по малко ел.енергия http://www.crutchfield.com/S-6mdcrFcvrZ ... tml?page=2 сега мисля че вече не се смята плазмата за малоценна. :wink:
artinizis

Назад към Технологии